Anasayfa » Mynet Sohbet » DİSİPLİN

DİSİPLİN

14 Şubat 2014  |  Yazar: aDMiN  |  Yorum Yok  |  687 views kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş DİSİPLİN

Disiplin her zaman uygulanması gereken kurallar topluluğudur.Hayatta bazı şeylerin yolunda gitmesi için disiplin gereklimidir?Bence kesinlikle gereklidir. Disiplin aslında doğduğumuz anda başlar.Annelerimiz belirli saatlerde uyutup yemek yedirir,düzenimiz olsun  sağlıklı yaşayabilelim diye.Çocukken okula giderken belli saatlerde uyur ,belli saatlerde kalkardık.Bunlar disiplinin bir parçası hep.

Disipline katlanmak zordur bazen.Çünkü herkes özgürlüğüne düşkündür. Kafasına göre hareket etmek ister.Bazı insanlar için disiplin.özgürlüğün elinden alınmasıyla eş değerdedir.Aslında tersi geçerlidir.Stephen R. Covey’in söylediği gibi “Disiplinli olmayanlar duygularının, iştahlarının ve tutkularının kölesidir.”

Her yerde uyulması gereken disiplin kuralları vardır.Okullarda,hastanelerde işyerlerinde ve buna benzer yerlerde.Olmasıda gerekli zaten.Olmasa herkes canının istediğini yapar,düzen bozulur.Disiplin ,kuralları sorgulamamak,emirlere uymak,efendi olmak,saygılı olmak,baş kaldırmamak :) çok zor demi.

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler:
avatar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>