Anasayfa » Güncel Haberler » Microsoft Windows Phone İçin Düşük Maliyette Piyasalara Giriyor

Microsoft Windows Phone İçin Düşük Maliyette Piyasalara Giriyor

24 Şubat 2014  |  Yazar:   |  Yorum Yok  |  652 views kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş Microsoft Windows Phone İçin Düşük Maliyette Piyasalara Giriyor

11795Paul Sandle

BARCELONA (Reuters) – Microsoft Corp ulaşmak için bastırıyor çok daha geniş kitlelerin çalışan akıllı telefonlar için Windows Phone yazılım yönelerek daha ucuz yonga kolaylaştırılması ve telefon nasıl vericilerin kendi yazılım maliyetleri aşağı çekmek için onları teşvik etmek.

Nick Parker, microsoft’un kıdemli başkan yardımcısı için cep telefonu üreticileri, dedi değişiklikleri çekmiştir yeni bir dizi oluşturmak için cep telefonu üreticileri Windows Telefonlar dahil olmak üzere Güney Kore’nin LG Electronics, Hindistan’ın Xola ve Karbonn ve ZTE, Foxconn, Lenovo, Gionee ve Longcheer.

“Açık olduğumuz Windows Phone iş kurmak isteyen herkes için Windows phone,” Parker şunları söyledi düzenlenen Mobile World Congress fuarında pazar günü.

Windows Telefonları tipik satmak için birkaç yüz dolar bir parça, her ne kadar Nokia Lumia 520 bir yakışıklı var unsubsidised fiyatı hakkında 139 euro (190 tl) Avrupa’da.

Alt-$100 akıllı telefon pazarının, ancak Google’ın Android işletim sistemine hakim, lisanslama maliyetleri daha düşük olan, daha kolay adapte olur bir aygıt üreticileri tarafından, ve daha fazla çalışır, hem ekonomik, yonga setleri çalışan radyo ve diğer işlevler.

Android telefonlar onlarca cep telefonu üreticileri sorumluydu hemen hemen her beş kişiden dördü akıllı telefonlar satılıyor, ya da 781.2 milyon adet, geçen yıl, Strategy Analytics’e göre.

Microsoft uzak bir üçüncü oldu pazar payı açısından, arkasında Apple, sevk hangi 153.4 milyon akıllı telefon.

Bazı 5.7 milyon Windows Mobil üniteler dünya çapında sevk edildi Strategy Analytics dedi. Süre kavuşmuştur payı yüzde 10′dan fazla, bazı pazarlarda, örneğin, İtalya, Amerika birleşik Devletleri gibi diğer pazarlara kaldı sert, Başkan Yardımcısı Joe Belgiore dedi Barcelona.

Sonraki büyük güncelleme yazılımın izin vereceğini önümüzdeki aylarda daha az pahalı destek yonga setleri, mevcut tedarikçisi Qualcomm Inc.

Bazı Windows Phone standart olur da hafifletti, dedi. Microsoft daha önce vardı tuttu donanım üzerinde sıkı bir tutuş özellikleri, örneğin ısrar üç fiziksel düğmeler oluşturmak için düzgün bir kullanıcı deneyimi Windows Phone, ne olursa olsun büyük telefon üreticisi.

Artık bir gereklilik, izin kullanmak için telefonu üreticileri daha ucuz yumuşak tuşlar ve uyum Android telefonlar için kullanılan tasarımlar.

Belgiore söyledi Microsoft yatırım oldu iyileştirmeler de yardımcı olacağını cep telefonu üreticileri almak Windows Phone cihazlar üzerinde de “açısından daha düşük maliyetlerle üretim, lisanslama ve bu tip şeyler”.

Örneğin, bir teklif ulaşmak isteyen göçmen işçilerin ucuza ev aramak, Microsoft, çift SIM kart desteği de dahil olmak üzere, kullanıcıların telefonu tarifeleri geçiş yapmak için yerel ya da uluslararası ucuz aramalar.

Aslan payını Windows Telefonları, geçen yıl yüzde 90′ından fazlası göre AdDuplex, Nokia tarafından yapılır. Microsoft adil hakkında satın almak için anlaşma yakın cep telefonu Nokia için iş 7.2 milyar dolarlık. HTC, Huawei ve Samsung da Windows Mobile cihazları yapmak.

“Devam edeceğiz ve bu konuda ikonik bizim cihazlar derin ortakları, ama aynı zamanda göreceğiz ortaya çıkması bir çok daha fazla white label dediğimiz telefonlar, belki operatörlerinin telefon kendilerini, perakendeciler’ cep telefonlarında,” Parker ” dedi.

Microsoft ayrıca pazar günü yaptığı açıklamada bu güncelleme, Windows işletim sistemi 8.1 üzerinde çalıştığı ve tablet Pc’ler, önümüzdeki ay sonra araştırma bulundu geleneksel klavye kullanıcılar ise daha az memnun yazılım ile önceki Windows sürümlerinden daha.

“Biz dokunmatik seviyorum, ama düşünmek biz-ebil biz bu durumu iyileştirmek için tüm bu klavye kullanıcıları,” Belgiore dedi.

 

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler: , , , ,
avatar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>