Anasayfa » Güncel Haberler » IŞİD memurlara maaş dağıtıyor

IŞİD memurlara maaş dağıtıyor

11 Temmuz 2014  |  Yazar: aDMiN  |  Yorum Yok  |  13.854 views kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş IŞİD memurlara maaş dağıtıyor

IŞİD memurlara maaş dağıtıyor


İslam Devleti’nin, kontrolünü sağladığı Musul’daki memurlara maaş dağıtmaya başladığı belirtildi.

Musul Belediyesi’nde çalışan işçilerin Anadolu Ajansı’na (AA) verdiği bilgiye göre, Devle birimleri resmi evraklarını ibraz eden Musul Belediyesi çalışanlarına maaşlarının yaklaşık yüzde 60′ını dağıttı.

Güvenlik nedeniyle kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir belediye çalışanı, maaşlarını İslam Devleti’nin bürolarından birinden aldıklarını söyledi.

ABD destekli Irak merkezi yönetimince geçen salı günü yapılan açıklamada, Devle tarafından ele geçirilen bölgelerdeki memur maaşlarının devlet denetiminin yeniden sağlanacağı güne kadar ödenmeyeceği kaydedilmişti.

Musul’da çalışan devlet görevlilerinin Devle’nin bu kenti ele geçirdiği 10 Haziran’dan bu yana maaşlarını alamadıkları belirtildi.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı ülkede, Devle güçleri, Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerini kontrolü altına almıştı. Bölgedeki Enbar’ın El-Kaim, Rave, Aneh, Ratbe ve Hadise ilçeleri de İslam Devleti’nin eline geçmişti.

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler:
avatar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>