Anasayfa » Güncel Haberler » Ekmeleddin İhsanoğlu’nun,Taksim’deki İlk Durağı Gezi Parkı Oldu

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun,Taksim’deki İlk Durağı Gezi Parkı Oldu

6 Temmuz 2014  |  Yazar: aDMiN  |  Yorum Yok  |  627 views kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş Ekmeleddin İhsanoğlu’nun,Taksim’deki İlk Durağı Gezi Parkı Oldu

Dün Beyoğlu’nda vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’nun ilk adresi Gezi Parkı oldu.

0

Cumhurbaşkanlığı Seçimi için 5 parti tarafından ortak aday gösterilenEkmeleddin İhsanoğlu dün Beyoğlu’nda vatandaşlarla buluştu. Beraberinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in de bulunduğu Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Beyoğlu’ndaki ilk adresi Gezi Parkı oldu.

YÜZLERCE KİŞİ TARAFINDAN KARŞILANDI

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Gezi Parkı ziyaretinin ardından İstiklal Caddesi’nin girişinde yüzlerce kişi karşıladı. Ekmeleddin İhsanoğlu, “Türkiye’nin Cumhurbaşkanı” ve “Türkiye’nin gururu” diye slogan atanlara el sallayarak karşılık verdi.

00

“STATÜKOYA DEĞİL, ANAYASAYA BEKÇİ OLACAĞIM”

İstiklal Caddesi’nde yürüyen Prof. Dr. İhsanoğlu, bir vatandaşın, “Başbakan dün, ‘Statükoya bekçi arıyorlar’ dedi. Siz statükoya bekçi mi olacaksınız?” şeklindeki sorusuna, “Efendim ben yine polemiğe girmeyeceğim. Fakat ben Anayasa’ya bekçiyim. Ben devletin birliğine, milletin dirliğine bütünlüğüne bekçiyim. Hak ve hukukun uygulanmasına, kanun hakimiyetine bekçiyim. Ben insanların eşit muamele görmesine bekçiyim. Ben Anayasa’da yazılı olan hükümlerin bekçisiyim. BenCumhurbaşkanı andındaki hükümlerin bekçisiyim.” diye cevap verdi.

“TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR” TEZAHÜRATLARI

‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla İstiklal Caddesi’nde vatandaşları selamlayarak ilerleyen İhsanoğlu, zaman zaman kendisini görmek isteyenlerin izdihamıyla karşılaştı.

EYLEMCİLERİN YANINA GİTTİ VE SOHBET ETTİ

Galatasaray Lisesi’ne kadar halkın yoğun ilgisi altında yürüyen Ekmeleddin İhsanoğlu, burada kadın cinayetleriyle ilgili eylem yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyelerinin yanına gitti ve sohbet etti.Ekmeleddin İhsanoğlu daha sonra Mısır Apartmanı önünde açıklama yaptı.Ekmeleddin İhsanoğlu, “Bu apartmanın tarihimizde önemli bir yeri vardır. İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy son günlerini burada geçirmiştir. Babam da kendisine eşlik etmiştir. Türk milletine burada seslenmekten mutluluk duyuyorum” dedi. Ekmeleddin İhsanoğlu gazetecilerin sorularına ise yanıt vermedi.

 

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler: ,
avatar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>