Anasayfa » Güncel Haberler » Başbakan’ın Yanına Yaklaşmaya Çalışan Silahlı Şahıs Panik Yarattı

Başbakan’ın Yanına Yaklaşmaya Çalışan Silahlı Şahıs Panik Yarattı

6 Temmuz 2014  |  Yazar: aDMiN  |  Yorum Yok  |  1.128 views kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş Başbakan’ın Yanına Yaklaşmaya Çalışan Silahlı Şahıs Panik Yarattı

Başbakan, Samsun temaslarına devam etti. Canik Belediyesi’nin açılış töreni esnasında Başbakan’ın yanına yaklaşmaya çalışan silahlı kişi korumaları alarma geçirdi.

0

Başbakan Recep Tayyip ErdoğanSamsun‘daki bazı açılış ve ziyaretlerine devam etti. Canik ilçesi yeni belediye binası açılış törenine katılanBaşbakan Erdoğan‘ın yanına yaklaşmaya çalışan ve üzerinde silah bulunan şahıs, korumaları alarma geçirdi. Korumalar şahsı etkisiz hale getirip ifade için gözaltına alırken Başbakan olaylardan habersiz törene devam etti.

BAŞBAKAN TÖRENE GEÇ KATILDI

Büyükşehir belediye binasını ziyaretinin ardından Canik ilçesine gelenBaşbakan Erdoğan, burada belediyenin yeni hizmet binasını ve Adnan Menderes Demokrasi Meydanı açılışına katıldı. Açılış saati 11.30 olarak belirlenen törene Başbakan saat 14.00′te geldi.

KORUMALARIN DİKKATİNİ ÇEKEN ŞAHIS

Önceden alana gelen pek çok vatandaş baygınlık geçirdi. Başbakan’ın alana gelip otobüsten indiği andaki kargaşada milletvekillerinin arasına giren ismi öğrenilemeyen bir şahıs, Başbakanlık korumalarının dikkatini çekti.

01

BAŞBAKAN’IN OLAYLARDAN HABERİ YOKTU

Bir koruma, belindeki silahı fark etmesiyle şahsı gruptan ayırdı. Başbakan’a metrelerce yaklaşan kişinin polis veya görevli olmadığının anlaşılması üzerine belindeki silahı alan korumalar, apar topar şahsı sorgulanmak üzere gözaltına alıp alandan uzaklaştırdı. Olaylardan habersiz olanBaşbakan Erdoğan açılış kurdelesini kestikten sonra Tekkeköy ilçesine geçti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN MİTİNGLERDEKİ AÇIKLAMALARI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Samsun‘un Canik ilçesinde veTekkeköy‘de açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, “Biz 77 milyonun iktidarı olduk. Bizde ayrım yok, ayrımcılık yok. 12 yıldır birçok şey yapmak istediler. 2007′de Cumhurbaşkanımız Gül’ü seçtirtmek istemediler. Ama biz söke söke hakkımızı aldık. Bütün mesele inanmaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası kampanyasını Samsun‘da sürdüren Erdoğan, ziyaretlerine de devam ediyor. Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret eden Erdoğan’ı belediye girişinde Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz karşıladı.

Basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık yarım saat süren ziyarette Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, bazı bakanlar ve bazı milletvekilleri de eşlik etti.

Erdoğan, belediye ziyareti çıkışında gençlerle fotoğraf çektirirken kendisine seslenen bir kişinin ağabeyi ile de telefonda görüştü.

Erdoğan, Samsun Canik Belediye Binası’nın açılış töreninde de bir konuşma yaptı.

02

“DEMOKRASİ CEVABI VERDİNİZ”

Kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa “Sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum” diyerek seslenen Erdoğan, “Bir rahmet ayının bir kurtuluş ayının böyle güzel bir gününde sizlerle dünkü Samsunmitinginden sonra bugün Canik’te bir araya gelişimiz heyecan verici bir buluşma. Gideceğiz gündüz gece hiç endişeniz olmasın. Bizler bu millete hizmetkar olmaya geldiğimizi hep söyledik ve 12 yıldır hamdolsun sizlere hizmet etmenin gururu içerisindeyiz. Sizler 30 Mart’ta bunun en güzel karşılığını sandıkta verdiniz. Birçok birleşmenin örgütlenmenin karşımızda dikilmesine rağmen sandıkta demokratik bir cevabı verdiniz” dedi.

“SİLAHI MASASININ ÜZERİNE KOYDULAR…”

Millete rağmen iktidar olunamayacağını aktaran Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bunu bilmemiz lazım. Bizim rotamızı millet çizdi. Milli iradeyle milli güçle inşallah 10 Ağustos’a yürüyoruz. Geçmişte yapılanları biliyorsunuz.Samsun‘un evladı Ali Fuat Başgil’i nasıl engellediklerini biliyorsunuz. Hem buranın senatörüydü hem de ordinaryüs bir insandı. Ama ne oldu? Silahı masasının üzerine koydular, aday olamazsın dediler. Senatörlükten de adaylıktan da çekildi. Ha şu an böyle bir şey olabilir mi? Kusura bakmasınlar. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık.

“77 MİLYONUNUN İKTİDARI OLDUK”

12 yıldır birçok şey yapmak istediler. 2007′de Cumhurbaşkanımız Gül’ü seçtirtmek istemediler. Ama biz söke söke hakkımızı aldık. Bütün mesele inanmaktır.

Bizde ayrımcılık yok. Çünkü biz yaratılanı Yaradandan ötürü sevdik. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Boşnağıyla, Abazasıyla, Romanıyla ne varsa Türkiye’de hepsini sevdik. Bizim farklılığımız bu. Bizi diğerlerinden ayıran bu. Birisi çıkıyor siyasal Kürtçülük yapıyor, birisi çıkıyor siyasi Türkçülük yapıyor. Hayır, biz 77 milyonun iktidarı olduk.

“DAHA DA DÜŞMESİ LAZIM”

Faiz hassasiyetini Canik konuşmasında da dile getiren Erdoğan, “Devletin borçlanma faizi yüzde 63′tü, şimdi tek haneli rakamlarda. Şu andaki orana da karşıyım, onu da söyleyeyim. Daha da düşmesi lazım. Çünkü faiz oranı ne kadar düşük olursa yatırım bu ülke de o kadar artacaktır. İstihdam da üretim de artacaktır. Türkiye rakipleriyle çok daha iyi yarışacaktır” şeklinde konuştu.

“ERZURUM KONGRESİNE YETİŞECEĞİZ”

Samsun‘dan kampanyasını başlattıklarına vurgu yapan Erdoğan’ın konuşmasının sonunda dile getirdiği “Sizlerle muhabbete doyum olmaz. Fakat Tekkeköy‘de bekliyorlar, aynı zamanda Erzurum bekliyor. Erzurum Kongresi’ne de yetişeceğiz” ifadeleri de dikkat çekti.

İKİNCİ DURAK TEKKEKÖY

Erdoğan Canik’ten sonra Tekkeköy’de vatandaşlara hitap etti. Erdoğan burada da şunları söyledi:

Ben gökten zembille inmedim. Biliyorsunuz belediye başkanlığından geldim. Bazıları şunu söylüyor: “Başbakanım ne olur bizi bırakma.” Böyle bir şey yok nereden çıktı bu. Beni cumhurbaşkanlığına aday gösterildim. Bizler cumhurbaşkanlığı makamını, ‘oturalım dinlenelim uluslar arası toplantılara katılalım’ gibi bir makam olarak görmüyoruz. Biz Tekkeköy’ün yollarını da, İstanbul’un boğaz köprüsünü de, denizin altından giden tünelleri de, üçüncü havalimanını da takip edeceğiz. Bizim uluslar arası camiada Türkiye’yi getirdiğimiz nokta ortadadır. Cumhurbaşkanıyla başbakanıyla el ele bu süreci devam ettireceğiz.

 

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler:
avatar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>