Anasayfa » Aşk Hikayeleri » Hikaye Yazılışı

Hikaye Yazılışı

27 Ocak 2014  |  Yazar: aDMiN  |  Yorum Yok  |  832 views kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş Hikaye Yazılışı

Onlar yakın ve nerede giriş formu almak için gitmek için zaman burada girebilirsiniz, UK kısa öykü yarışmaları için listeleri bulabilirsiniz.

Kısa bir öykü yarışması çalıştırıyorsanız, bu liste, kapsamlı kalmasını sağlamak için, lütfen bize e-posta konu satırında ‘Kısa Öykü Yarışması’ ile. Yarışmanın adını, maksimum kelime, tema, birincilik ödülü, giriş ücreti ve kapanış tarih eklemeyi unutmayın. Booktrust bu sitelerde herhangi bir dış içerikten sorumlu değildir.

Son yarışmalar eklendi:
Edebiyat Yüksek Şerif Cheshire Ödülü – kısa hikaye veya şiir için 100 satır için 1.500 kelime. Tema 7-14 yaşındaki çocuklara yönelik çocuk edebiyatı olduğunu. Birincilik ödülü – 2000 £. Kapanış tarihi 1 Eylül 2014 olan . Edebiyatı Yüksek Şerif Cheshire Ödülü hakkında daha fazla bilgi .

Badem Basın Kırık Worlds Dystopian kısa öykü yarışması – Entry 5000 kelime uzunluğunda ücretsizdir. Yarışma için son tarih 1 May 2014 olduğunu. Birincilik ödülü 100 £ ve tüm aday kayıtları. Yayınlanacak Badem basın hakkında daha fazla bilgi Kırık Worlds Dystopian kısa öykü yarışmasında.

Şiirsel Cumhuriyeti Kısa Öykü Ödülü – Giriş ücreti: Hikayenin başına £ 12; kişi başına bir giriş. Birincilik Ödülü – 2000 £. En iyi yorumcu ödülü 250 £ 2x. Girenler kendileri tarafından değerlendirilecektir anonim akran incelemesi çevrimiçi kısa öykü yarışması. 500 ile 3.000 kelime. Dan Kısa Hikayeleri Şiirli Kamu Kısa Öykü Ödülü hakkında daha fazla bilgi .

Yazarlar – ‘Köy Vakıf Köyü Vakfı İlk romancılar kendi roman profesyonel Yazarlar de eleştirilmesi için bir 500 £ bursu kazanmak ‘. Iyi sekiz gönderimler aynı zamanda ödül yargıç, romancı Michelle Bahar kişisel geribildirim kazanacaktır. Entry £ 12 ve son 31 olduğunu st Mart 2014. Yazarları Köyü’ne Vakfı hakkında daha fazla bilgi .

Steyning Festivali Kısa Öykü yarışması – Tema ‘yurtdışında ev düşünceler’ olduğunu. (16-19 yaş), genç bir yazar tarafından iyi hikaye – 100 £. Bir İngiliz ikamet tarafından 250 £ ve iyi hikaye – - Bir Britanya’yı ziyaret yurtdışında yerleşik En İyi hikaye 250 £. Buna ek olarak, üç gönderimler yarışmasında özel övgü için işaretlenmiş olacak ve 50 £ her alacaksınız. Steying Festivali Kısa Hikaye yarışma hakkında daha fazla bilgi .

Gevrek Yıldız Yaratıcı yazma yarışması (öykü ve şiirler) – Her tür Ödüller: Birinci 250 £, 100 £ İkinci, Üçüncü 50 £. Ücret ilk entry sonra £ 3 sonraki girdiler £ 4 için. Kapanış tarihi 12 Mart olduğunu. 2014 Gevrek Yıldız abonelerine ücretsiz ikinci giriş olsun. Gevrek Yıldız yaratıcı yazma yarışmalar hakkında daha fazla bilgi .

Spinetinglers.co.uk Aylık Öykü Yarışması – ilk beş hikayeler her ay sitede yayınlanacak ve ilk etapta hikaye yıllık antoloji yayınlanacaktır. Birincilik ödülü 100 £; 2 ödül 50 £; üçüncülük ödülü 25 £. Gönderimler için kapanış tarihi her ayın 15′i, limiti 5.000 kelime ve tema karanlık kurgudur. Spinetinglers aylık yarışma hakkında daha fazla bilgi .

Müsabakalar yakında kapanış:

Kurgu Danışma Flaş Fiction Yarışması – 250-1,000 kelimeden çok kısa öyküler için; birincilik ödülü 200 £; giriş ücreti bir hikaye, ya da üç katlı £ 7,50 £ için 3; yılda Ocak sonuna Kasım çalışır. Kurgu adresinden daha fazla bilgi Desk .

Harfleri ‘Bahar Kısa Öykü Yarışması By gergin kelime limiti 7.500 – - 2,000; Herhangi bir tür aralığı -. Tüm kazananlar Harfleri ‘Bahar Quarterly Journal tarafından Gergin yayınlanacak ve finalistler, daha sonra yayın için kabul edilecektir. Uluslararası gönderimler bekliyoruz.
Ödül 250 $ ve giriş ücreti 10 $. Tarih 31 Ocak 2014′tür. Gergin tarafından Mektuplar Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Benim Müzesi esinlenerek. , 16 ve 35 yaşları arasında dünyanın her yerinden gelen herhangi bir yazar katılabilir. Yazılar 400 kelime olabilir. Sadece BİR giriş kişi başı izin verilir. 10 Şubat 2014 kapanış tarihi. Benim Müzesi yarışma esinlenerek hakkında daha fazla bilgi.

Beyaz İnceleme kısa öykü yarışması – tarz genişletir 7.000 kelime kadar kısa bir hikaye için Birincilik ödülü 2.500 £. Giriş ücreti 15 £. 1 Mart 2014 kapanış tarihi. Beyaz İnceleme öykü yarışma hakkında daha fazla bilgi

Banyo Öykü Ödülü – Hayır hikaye teması ‘; 2.200 kelime sınırı. Entry £ 8 ve ödüller £ 50 £ 1,000 arasındadır. Üyelik Kapanış 31 Mart 2014 olduğunu. Hakkında daha fazla bilgi edinmek Bath Öykü Ödülü .

Müsabakalar:

Asya Writer Kısa Öykü Ödülü – 3.000 sözcüklerin altında yeni ve orijinal kurgu Yıllık ödül. Hakkında daha fazla bilgi Asya Writer Öykü Ödülü .

Asham Ödül – Bu ödülü sadece kadınlar içindir. £ 1000 Birincilik ödülü. Giriş ücreti 4.000 kelime bir hikaye kadar £ 15 için. Asham Ödülü hakkında daha fazla bilgi .

BBC Ulusal Kısa Öykü Ödülü – Yıllık ödül. Birincilik ödülü 8.000 kelime. Kısa öykü up için 15.000 £ BBC Ulusal Kısa Öykü Ödülü hakkında daha fazla bilgi .

Berkhamsted Yazma Yarışması – Öykü teması ‘Başlangıçlar’ olduğu; 1.000 kelime sınırı . Entry £ 5 ve büyük ödül olan Kingston Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık MA için bir £ 500 burs olduğunu . Kapanış Tarihi 4 Nisan 2014 olduğunu. Ziyaret daha fazla bilgi için web sitesi

Mavi Küçük Öykü Yarışması . 3.000 kelime sınırı ; giriş 6 £ . Birincilik ödülü, aynı zamanda ilgili koşucular kadar ödül vardır Yazarları atölye ya da Yunan çekilme olduğunu.

Bridport Ödülü – Yıllık öykü yarışması, herhangi bir tema. Bridport Ödülü hakkında daha fazla bilgi . 2013 Ödül Yeni Yıl ilan edilecektir.

Bristol Kısa Öykü Ödülü – kısa hikaye, 4.000 kelime. £ 1000 Birincilik ödülü. Giriş ücreti £ 8. Bristol Öykü Ödülü hakkında daha fazla bilgi .

Tarçın Basın – Bu web sitesi aylık yarışmaları çalışır. Tarçın basın yarışmalar hakkında daha fazla bilgi

Commonwealth Kısa Öykü Ödülü – yayımlanmamış öykü (2000-5000 kelime) en iyi parçası için ödüllendirildi. Bölgesel kazananlar 2.500 £ alacak ve Genel Kazanan £ 5.000 alacaksınız. Çevirmenler ilave para ödülü alacak. Commonwealth Öykü Ödülü hakkında daha fazla bilgi .

Costa Öykü Yarışması – kısa öykü 4.000 kelime uzunluğunda. £ 3500 Birincilik ödülü. Serbest giriş. Costa Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Tüm için Yaratıcı Yazarlık – tema ‘Çocukluk Anıları’ 2.000 kelime kadar kısa bir hikaye için Birincilik ödülü 60 £. Giriş ücreti 5 £. Ek girişler 3 £. Herhangi bir kar Kadınlara özel Yardımlaşma bağışlanacak. Yaratıcı Yazarlık hakkında daha fazla bilgi için tüm – Öykü Yarışması .

Curry Mallet Tarihçe Festival yetişkinin Öykü Yarışması – tema ‘birleşme’, ‘yolculuk’ ya da ‘harf’ ile ilgili öyküler için £ 100 Birincilik ödülü. Giriş ücreti 5 £. Curry Mallet Tarihçe Festival yetişkinin Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Curry Mallet Tarihçe Festival Çocuk Öykü Yarışması – Birincilik ödülü cümle ile başlayan hikayeler 35 £ ‘My Hamster piyano kalmış!’ yaşlı 11 ve kategorisi altında ve 12-16 kategori için, ya ‘”Hayaletler ahenk içinde şarkı yok” dedi’ veya ‘ben bizim bahçe döken bir zaman makinesi olduğunu düşünüyorum.’ Hikayeler 500 kelime altında olmalıdır. Giriş ücreti giriş başına 3 £. Curry Mallet Tarihçe Festival Çocuk Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Dark Tales -. korku ve spekülatif kurgu için £ 100 Birincilik ödülü Dark Tales priz hakkında daha fazla bilgi e

Doris Gooderson Öykü Yarışması – herhangi bir tema üzerinde yıllık kısa hikaye yarışması, maksimum 1.200 kelime. Doris Gooderson Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Eclat Kurgu – £ 1500 kadar hikayeler düzenli yarışmalar. 100 £ Birincilik ödülü. Herhangi bir tema. Eclat Kurgu yarışmalar hakkında daha fazla bilgi

Kısa Öykü için Edge Hill Ödülü . en iyi kısa öykü koleksiyonu ödüllendirildi – Kısa Öykü için Edge Hill Ödülü hakkında daha fazla bilgi

Zümrüt Yazma -. flaş kurgu için Birincilik ödülü 75 £ Zümrüt Yazma ödül hakkında daha fazla bilgi

Exeter Yazarlar Öykü Yarışması 2013 – Birincilik ödülü 3.000 kelime kadar kısa bir hikaye için 250 £. 5. £ giriş ücreti Exeter Yazarlar Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Eyelands Üçüncü Uluslararası Kısa Öykü Yarışması – Birincilik ödülü hava Yunanistan’a bir Avrupa kenti bilet ve geri 2.500 teması ‘Rüya’ kelime ve ‘Getaway kadar kısa bir hikaye, ve yayın. Giriş ücreti:. 10 Euro Eyelands Üçüncü Uluslararası Kısa Öykü Contes hakkında daha fazla bilgi t.

Kurgu Fast-Track – Apostrophe Kitaplar aylık öykü yarışmaları çalıştırın. Kurgu Fast-Track hakkında daha fazla bilgi

Frome Festivali Kısa Öykü Yarışması – 300 £ Birincilik ödülü; ikincilik ödülü 150 £, üçüncü ödül 75 £. Giriş ücreti £ 5 kısa hikaye 1,000-2,200 deyişle, herhangi bir tema. Için (derinlemesine eleştiri için £ 47) Frome Festivali Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Kurgu Danışma Hayalet Öykü Yarışması – 500 £ Birincilik ödülü; giriş ücreti 7 £; yıllık Mayıs sonuna Mart çalışır. Kurgu Masada daha fazla bilgi .

Balık Yayıncılık – Bu web sitesi aylık yarışmaları çalışır. Balık Yayıncılık yarışmalar hakkında daha fazla bilgi

Beş Dur Story’nin aylık yarışması – Birincilik ödülü 50 £. Giriş ücreti £ 4. Herhangi bir tema üzerinde 1.000-3.000 kelime kısa hikayeler. Beş Dur Story hakkında daha fazla bilgi . Yeni rekabet her ay.

500 flaş 500 kelime kadar kısa öyküler için flaş kurgu rekabet -. Düzenli yarışmalar. Flaş 500 hakkında daha fazla bilgi

Frank O’Connor Uluslararası Kısa Öykü Ödülü – En iyi kısa öykü koleksiyonu ödüllendirildi. Frank O’Connor Uluslararası Kısa Öykü Ödülü hakkında daha fazla bilgi

Greenacre Yazarlar Öykü Yarışması – Yıllık rekabet. Birincilik ödülü 2.000 kelimelik bir öykü kadar 100 £. Giriş ücreti 5,50 £. Greenacre Yazarlar Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi

Highlands ve Adalar Kısa Öykü Yarışması Derneği – 2.500 kelime bir öykü up için yıllık ödül. 400 £ Birincilik ödülü. 5 £ giriş ücreti. HISSAC hakkında daha fazla bilgi .

Ev Başlangıç ​​Bridgwater Kısa Öykü Ödülü 2013 – Birincilik ödülü herhangi bir tema üzerinde 2.200 kelime kadar kısa bir hikaye için 500 £. Giriş ücreti 7 £. . Dame Margaret sürümek tarafından değerlendirilecek Ev-Başlangıç ​​Bridgwater Kısa Öykü Ödülü 2013 hakkında daha fazla bilgi .

inkhead Öykü Yarışması – Aşağıdaki başlıkların birinde 1.000 kelime kadar kısa bir hikaye için Birincilik ödülü 150 £: Büyükbaba Hayalet, Cırcır Ses ve Sighing Ağaçlar, Tehlikeli Andrew Son Görev, Robot Ronnie Life A Day, A Kahraman Next Door oturur. Giriş ücreti 5 £. inkhead Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi

InkTears Öykü Yarışması -. kısa öykü 1.000-3.000 kelime, herhangi bir tema için £ 1000 Birincilik ödülü InkTears Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi.

Jukebox Hikayesi – . şarkı (800-1000 kelime) esinlenerek kısa öyküler adanmış yeni bir aylık gece ve web sitesi Jukebox Story hakkında daha fazla bilgi

Yaprak Kitaplar – Bu web sitesi düzenli yarışmalar çalışır. Yaprak Kitaplar yarışmalar hakkında daha fazla bilgi

Fener Uluslararası Kısa Öykü Ödülü – Birincilik ödülü: 1.000 £. Yargıç: Tessa Hadley. Max: 5000 kelime. Giriş Ücreti: 12 £. Onursal:. Hilary Mantel, Andrew Motion, Christopher Reid, Cynthia Ozick, Lindsay Clarke Fener Uluslararası Kısa Öykü Ödülü ve diğer yarışmalar hakkında daha fazla bilgi.

Limnisa Bluethumbnail Öykü Yarışması – Birincilik ödülü: herhangi bir tema üzerinde 3.000 kelime kadar kısa öyküler için Yunanistan’da bir hafta yazarın çekilmek. Giriş ücreti £ 6 başına hikaye. Limnisa Bluethumbnail Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Little House Öykü Yarışması – 2.000 kelimelik kadar kısa hikaye Birincilik ödülü 2.000 £. Giriş ücreti 6,50 £. Little House Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Londra Dergisi Öykü Yarışması – 4.000 kelime sınırı, hiçbir tema, London Magazine 500 £ ilk ödülü artı yayın. 31 Ekim kapatır. Yarışmasını kazananlar Commons olay Evi’nde Ocak ayında ilan edilecektir. Londra Dergisi Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi

Meridian Yazma Yarışmaları – Bu web sitesi düzenli yazma yarışmalarına ev sahipliği. Meridian Yazma Yarışma hakkında daha fazla bilgi

Momaya Öykü Yarışması 2013 – Birincilik ödülü bir kısa hikaye için £ 110, müzik konulu kadar 3000 kelime. Giriş ücreti £ 8. Momaya Kısa Öykü Yarışması 2013 hakkında daha fazla bilgi .

M slexia Öykü Yarışması 2013 – Birincilik ödülü kadar 2.200 kelimelerin hikayeleri için £ 2000. Yargıç: Janice Galloway. Kadın yazarlar sadece. hakkında daha fazla bilgi Mslexia Kısa Öykü Yarışması 2013 .

Multi-Story – flaş kurgu up 2500 kelime arasında değişen Bi-aylık yarışmalar. 300 £ Birincilik ödülü. Iki tek veya £ 8 £ 5 giriş ücreti. Tüm hakim profesyoneller yayınlıyoruz. Çok Katlı yarışmalar hakkında daha fazla ayrıntı

Benim Mate Kindle Aylık Yarışması – 2.000 kelimelik kadar kısa hikayeler Aylık yarışma. My Mate Kindle Aylık Yarışma hakkında daha fazla bilgi

Yeni Yazar -. düzenli şiir, kısa hikaye ve microfiction yarışmalar Yeni Yazar Magazine hakkında daha fazla bilgi

Red Hat üzerinde – £ 50 ödül ile iki aylık yarışma. Öykü 3.500 kelime sınırı olmalıdır. Ziyaret Red Line üstünde daha fazla bilgi için.

Park Yayınları UK – Bu web sitesi düzenli yarışmalar çalışır. Park Yayınları İngiltere yarışmalar hakkında daha fazla bilgi

Rhys Davies Öykü Yarışması 2014 doğumlu veya şu anda Galler’de yaşayan tüm yazarlara açıktır. 21 yaş yazarlara açıktır ve kapanış tarihinde altında Under-21 Ödül de vardır. Birincilik ödülü 2.000 £ olduğunu. U-21 Ödül £ 1.000 ‘dur. Kapanış tarihi Cuma 16 Mayıs 2014 olduğunu. Giriş ücreti hikayenin başına £ 7.00 veya altında 21 Ödülü’ne hikayenin başına £ 4.00. Hikayeler herhangi bir tema üzerinde olabilir ancak fazla 2500 kelime. Olmalıdır RDSSC hakkında daha fazla bilgi

Scott Ödülü – İngilizce kısa hikayeler ilk koleksiyonu için uluslararası yıllık ödül. Tuz Yayıncılık 1 Temmuz 31 Ekim, her yıl kısa öykü yazmaları başvuruların kabul eder. Kazanan altı ay sonra yayınlayan bir koleksiyon ile şu Nisan duyurulur. Scott Ödülü hakkında daha fazla bilgi

Kıdemli Seyahat Uzmanı Seyahat Yazma Yarışması – Girişin ücretsiz olduğu ve konu ‘seyahat yazma’ olduğunu (kurgu veya non-fiction). Ödül ön ödemeli para kartta 100 TL ile hikaye sitede yayınlanan sahip olmaktır. Kapanış tarihi 1 Haziran 2014 olduğunu. STETW yarışma hakkında daha fazla bilgi .
Segora Öykü Yarışmaları – nakit ödüller için düzenli yarışmalar. Segora hakkında daha fazla bilgi

Sunday Times EFG Öykü Ödülü – Yıllık ödül. Kadar 6.000 kelimelik kısa öyküler için 30.000 £ birincilik ödülü. Sunday Times EFG Öykü Ödülü hakkında daha fazla bilgi

Eşik Öykü Forumu – Özellik yazma yarışması. Üzerinde 250 ve yayın £ birincilik ödülü Forumu. Eşik Öykü Forumu hakkında daha fazla bilgi .

Tom-Galon Güven Ödülü ve Zeytin Cook Ödülü – TL Birincilik ödülü 1.000 her alternatif yıllarda, iki yılda bir verilir. Tom-Galon Güven Ödülü ve Zeytin Cook Ödülü hakkında daha fazla bilgi

VS Pritchett Memorial Ödülü -. yılın en iyi yayınlanmamış kısa hikayenin £ 1000 Birincilik ödülü VS Pritchett Memorial Ödülü hakkında daha fazla bilgi

Batı Sussex Yazarlar yıllık kısa hikaye yarışması – 200 £ Birincilik Ödülü; ikinci çekilişi 75 £; üçüncü çekilişi 50 £. Öyküler en fazla 3.000 kelime vardır. Giriş başına £ 5; kapanış tarihi 31 Mart 2014 olduğunu. Batı Sussex Yazarlar yarışma hakkında daha fazla bilgi

Ne değiştirmek gerekiyor? – Birincilik ödülü herhangi bir konuda 1500 kısa öykü up için 200 sterlin. Bahsettiğimiz olmalıdır? Serbest giriş. LibArts Londra hakkında daha fazla bilgi .

Whoosh Kitaplar Yarışmalar – normal kısa öykü yarışmaları. Birincilik ödülü 50 £. Whoosh Kitaplar Yarışma hakkında daha fazla bilgi

Willesden Herald Uluslararası Kısa Öykü Ödülü – kısa öykü için 300 £ Birincilik ödülü 7.500 kelime max, herhangi bir tema. Willesden Herald Uluslararası Kısa Öykü Ödülü 2013-14 hakkında daha fazla bilgi .

Sizin Swanwick Way kazanmak Swanwick Yazarlar bir hafta ‘öyküleriyle Yaz Okulu ve çocuklar için değil Out tema ’65 kadar 1.000 kelimeleri yazarken’: Birincilik ödülü -. Giriş ücreti 5 £. Win hakkında daha fazla bilgi yazma rekabeti SWANWICK Your Way .

Kelimeler ve Kadın Düzyazı Yazma Yarışması – bir antoloji 600 ve yayın £ Winner. Entry canlı veya İngiltere’nin Doğu’da çalışan 16 yaşın üzerindeki tüm kadın yazarlar açıktır. Giriş ücreti 10 TL. Kelimeler ve Kadın Düzyazı Yazma Yarışması hakkında daha fazla bilgi

Kelime Hut Öykü Yarışması – Ödül: 50,00 £. Giriş başına 4,00 £. 1.000 kelime maksimum, herhangi bir konu. Kelime Hut Kısa Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi

Yazar ait ve Sanatçı Yıllığı Yıllık Öykü Yarışması – İlk 500 £ ödül ve sizin seçtiğiniz bir Arvon kursunda bir yer. Özgürlük konuda 2.000 kelime kadar kısa hikayeler. Serbest giriş. Writers ‘ve Sanatçı Yıllığı Yıllık Öykü Yarışması hakkında daha fazla bilgi .

Yazarlar ‘Forum Öykü Yarışması – nakit ödüller ile devam eden aylık yarışma. Yazarlar hakkında daha fazla bilgi ‘Forum Kısa Öykü Yarışması

Yazarın Dünya Ödülü – Bu web sitesi düzenli yazma yarışmaları çalışır. Yazarlar Dünya Ödülü hakkında daha fazla bilgi
Yazarın Köyü – kısa bir hikaye için £ 1000 Birincilik Ödülü, herhangi bir tema, 3,000 kelime. Giriş ücreti 12 £. Yazarlar Village hakkında daha fazla bilgi .

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler:
avatar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>